Gmina Barcin

Strzelnica sportowa
27-06-2013 Administrator www.barcin.pl

Piechcińskie Bractwo Kurkowe jest właścicielem strzelnicy sportowej położonej przy ulicy Radłowskiej w Piechcinie. W skład obiektu wchodzą trzy niezależne osie strzeleckie do strzelań równoległych o długości 50 m każda.

Oś nr 1 ma osiem stanowisk, które znajdują się pod wiatą. Umożliwia strzelanie na 50 m z karabinu 5,6mm, karabinu czarnoprochowego (łuk, kusza, własne), hakownicy  kal. 23 mm. Oś nr 2 to osiem stanowisk w pawilonie, tarczownia wgłębna, pozwala na strzelanie karabinkiem kal 5,6 mm na 50 m, pistoletem sportowym na 25 i 50 m. Oś nr 3 jest strzelnicą krytą na cztery stanowiska o długości 50 m, która umożliwia strzelania karabinkiem sportowym 5,6 mm, biathlon. Wyposażona jest w dwie kamery do podglądu wyników strzelania. Strzelnica jest ogrzewana i posiada bogate zaplecze socjalne obejmujące cztery łazienki, dwie kuchnie, pokoje gościnne, salę dla co najmniej 60 osób. Kawa i herbata serwowane są nieodpłatnie.

Treningi dla członków Piechcińskiego Bractwa Kurkowego i strzelców Ligi Obrony Kraju odbywają się każdą niedzielę od godz. 15.00. Inne strzelania po uzgodnieniu terminu ze Starszym Bractwa Czesławem Michalskim mogą odbyć się o każdej porze dnia i nocy. Stowarzyszenie dysponuje bronią drzewcową, jak halabardy, gizermy i glewie oraz organizuje strzelania nocne-gaszenie płomienia świecy, pojedynki strzeleckie dla grup osób i inne ciekawe imprezy.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ SIĘ