Gmina Barcin

Decydujesz, pomagamy III
14-06-2017 Administrator www.barcin.pl
grafika

Mamy przyjemność poinformować, że trwa etap naboru wniosków do III edycji programu „Decydujesz, pomagamy”, wspierającego lokalne społeczności. Mieszkańcy Barcina mogą otrzymać dofinansowanie na realizację projektów społecznych. Swój pomysł może zgłosić każdy – to mieszkańcy Barcina zdecydują, która z propozycji zostanie wcielona w życie.

 

Program Tesco i Fundacji Tesco Dzieciom „Decydujesz, pomagamy” wspiera lokalne organizacje oraz mieszkańców, którzy chcą zrobić coś dobrego dla najbliższego otoczenia. By mieć pewność, że program precyzyjnie dociera do lokalnych potrzeb, Polska została podzielona na 125 mikroregionów – w każdym z nich najlepsza inicjatywa zdobędzie grant w wysokości 5000 zł.  Zainteresowanie programem jest bardzo duże – właśnie dlatego organizatorzy uruchamiają kolejną edycję niedługo po zakończeniu poprzedniej.

 

W dwóch pierwszych edycjach programu w Barcinie zwyciężyły projekty „Z głową kupuję, mądrze gotuję, zdrowo żyję” oraz „Kolorowy Zakątek” zgłoszone przez Stowarzyszenie „Otwarte Umysły” działające przy Zespole Szkół nr 1 w Barcinie

 

Do udziału w programie zaproszone są zarówno organizacje pozarządowe, jak i spółdzielnie socjalne oraz grupy nieformalne. Mechanizm zgłaszania projektów jest bardzo prosty: wystarczy wypełnić formularz na stronie www.tesco.pl/pomagamy, krótko opisać swój pomysł i wysłać w terminie od 15 maja do 30 czerwca 2017 r. W każdym z obszarów Komisja Grantowa wybierze 2 lub 3 najlepsze pomysły. Następnie mieszkańcy regionu w otwartym głosowaniu w sklepach Tesco w Barcinie, Żninie, Inowrocławiu i Łabiszynie wyłonią zwycięzców wśród autorów projektów.

 

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o programie na stronie www.tesco.pl/pomagamy

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ SIĘ