Gmina Barcin

Grant Tesco na Kolorowy zakątek w Barcinie
21-04-2017 Administrator www.barcin.pl
grafika

W ramach drugiej edycji programu grantowego „Decydujesz, pomagamy” w sklepach Tesco w Barcinie, Łabiszynie i Żninie po zrobieniu zakupów można było głosować na trzy projekty aktywizujące mieszkańców do zmieniania na lepsze swojego najbliższego otoczenia. Najwięcej głosów otrzymał „Kolorowy zakątek” Stowarzyszenia „Otwarte Umysły” (25999 głosów), wyprzedzając inicjatywy „Szachy już mamy, teraz tenis stołowy!” Stowarzyszenia Trochę Kultury! (17400 głosów) i „Zanurkuj z Tesco” Janowieckiego Stowarzyszenia Oświatowego (7750 głosów).

 

Do Barcina trafi grant Tesco w wysokości 5000 zł na projekt „Kolorowy zakątek”, który obejmuje przygotowanie i wyposażenie pomieszczenia – Sali Doświadczeń Świata. Pomysłodawcy stworzą kolorowe i przestrzenne miejsce, wyposażone w specjalistyczny sprzęt, w którym każde niepełnosprawne dziecko będzie mogło, wykorzystując wiele zmysłów, poznawać świat!

 

W II edycji programu na 750 zgłoszonych projektów oddano 4 600 000 głosów a Tesco przeznaczy 750 000 zł na 145 grantów. Burmistrz Barcina Michał Pęziak objął program grantowy „Decydujesz, pomagamy” honorowym patronatem.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ SIĘ