Gmina Barcin

Festiwal dawnych komputerów i gier – Barcin 2017
06-04-2017 Administrator www.barcin.pl
grafika

Gmina Barcin, Fundacja Promocji Retroinformatyki „Dawne Komputery i Gry” oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin im. Jakuba Wojciechowskiego zapraszają w dniach 20 – 22 kwietnia 2017 roku na „Festiwal dawnych komputerów i gier – Barcin 2017”. Wystawa komputerów i konsol sprzed kilkunastu i kilkudziesięciu lat odbędzie się w bibliotece publicznej przy ul. Ludowego Wojska Polskiego 4a w Barcinie.

 

Pomysłodawca i organizator festiwalu od 2010 roku pomaga w uruchamianiu nostalgicznych wspomnień związanych z komputerami i grami sprzed kilkunastu-kilkudziesięciu lat, starając się jak najwierniej odtworzyć klimat informatyki dawnych lat, używając telewizorów CRT i grając na oryginalnym sprzęcie.

 

Fundacja z Wrocławia stawia sobie za cele upowszechnianie retroinformatyki poprzez zwiększenie wiedzy na temat historii sprzętu komputerowego oraz historii oprogramowania, działalność wspomagającą rozwój wspólnot i społeczności lokalnych oraz działalność w obszarach związanych z kulturą, sztuką, ochroną dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

 

Zadanie publiczne pn. „Festiwal dawnych komputerów i gier – Barcin 2017” jest dofinansowane dotacją w wysokości 2100 zł z Budżetu Gminy Barcin.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ SIĘ