Gmina Barcin

Na stadionie i w hali
03-03-2017 Administrator www.barcin.pl
grafika

IDĄ I BIEGNĄ PO REKORD!

W okresie od stycznia do czerwca 2017 roku Barciński Ośrodek Sportu i Rekreacji realizuje akcję "Idę i biegnę po rekord". Akcja ma na celu propagowanie biegania i marszów Nordic Walking wśród społeczności lokalnej. Za nami już dwa miesiące trwania akcji, 15 uczestników przebiegło i przemaszerowało dotychczas aż 968 kilometrów i 310 metrów !! Lider klasyfikacji biegaczy ma na swoim koncie już 258 przebiegniętych kilometrów !! Zostały jeszcze 4 miesiące, więc nawet jeśli ktoś jeszcze się nie zdecydował na udział w zabawie, nadal ma szansę sięgnąć po nagrody.

Na czym polega akcja ? Biegacze oraz osoby uprawiające Nordic Walking mieszkające w Barcinie i okolicy, mogą włączyć się do projektu polegającego na systematycznym uprawianiu wspomnianych form aktywności. Wystarczy, że na koniec każdego treningu poda się ilość kilometrów przebiegniętych na bieżni Stadionu Miejskiego w Barcinie, mierzonych za pomocą służących do tego aplikacji. Akcja ma zachęcić wszystkich sympatyków biegania do jeszcze większej aktywności, ale i także zmotywować do podjęcia aktywności całe rodziny. Finał akcji zaplanowano na lipiec, a dla najsumienniejszych uczestników przewidziano nagrody.

Inicjatorem akcji jest Barciński Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zasady uczestnictwa są niezwykle proste: wystarczy posiadać chęć do biegania lub maszerowania z kijkami oraz aplikację służącą do mierzenia pokonanych odległości (jeśli uczestnik takiej nie posiada, może ją wypożyczyć na stadionie). Udział w akcji jest nieodpłatny, można w niej brać udział codziennie w godzinach otwarcia Stadionu Lekkoatletycznego w Barcinie: od poniedziałku do piątku w godz. 8:30-21:00 oraz w soboty w godzinach 9:00-17:00.

Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem e-mail: oraz pod numerem telefonu 603-153-154 lub 603-155-156.

 

CYKL TURNIEJÓW BARCIN CUP!

W marcu w Hali Widowiskowo-Sportowej w Barcinie oraz w Hali przy Zespole Publicznych Szkół nr 1 w Piechcinie odbędzie się aż pięć turniejów piłkarskich dla dzieci. Wezmą w nim udział zawodnicy klubów z całego województwa. Pierwsze dwa turnieje odbędą się w HW-S w Barcinie w dniach 4 i 5 marca. W sobotę od godziny 9:00 będą rywalizowali najmłodsi piłkarze, czyli dzieci z rocznika 2010 i młodszych. W turnieju wystąpią następujące zespoły: BOSiR Barcin, Unia Janikowo, Juventus Academy Bydgoszcz, Wisła Strzelce Górne, Wisełka Fordon I oraz Wisełka Fordon II. Natomiast w niedzielę od godziny 9:00 będą mierzyć się ze sobą zawodnicy z rocznika 2004 i młodszych. W turnieju zagrają: BOSiR/UKS Barcin I, BOSiR/UKS Barcin II, Goplania Inowrocław, KS Cuiavia Inowrocław, Zagłębie Piechcin oraz KS Gryf Cekcyn. Kolejne turnieje odbędą się w dniach 18 i 19 marca – w pierwszym terminie 12 zespołów dzieci z rocznika 2008 i młodszych zmierzy się ze sobą w dwóch turniejach rozgrywanych jednocześnie na dwóch halach, natomiast 19 marca w barcińskiej hali zagrają zawodnicy z rocznika 2006 i młodszych. Zapraszamy sympatyków piłki nożnej z Barcina i okolic do dopingowania młodych piłkarzy – wstęp na widownię jest bezpłatny.

 

SPARINGOWY WEEKEND NA BARCIŃSKIM STADIONIE

W nadchodzący weekend na barcińskim stadionie zaplanowano kilka ciekawych sparingów piłkarskich. W sobotę 4 marca już od godziny 10:00 rozgrywane będą następujące spotkania: Dąb Barcin - Victoria Koronowo (mecz drużyn juniorów młodszych), 12:00 Zagłębie Piechcin - Pałuczanka Żnin, 14:00 Dąb Barcin - Burza Nowa Wieś Wielka, 18:00 Noteć Gębice - Notecianka Pakość. Sparingi rozgrywane są także w niedzielę: o godz. 12:00 trampkarze Dębu Barcin zmierzą się z Notecią Inowrocław, zaś o godz. 14:00 Cukrownik Pena Tuczno zagra z Kolorowymi Krusza Zamkowa. Trybuna w trakcie sparingów jest dostępna dla widzów, wstęp jest bezpłatny.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ SIĘ