Gmina Barcin

25-lecie pracy twórczej pani Jadwigi Stróżykiewicz
24-02-2017 Administrator www.barcin.pl
grafika

Przewodnicząca Rady Miejskiej Krystyna Bartecka i Burmistrz Barcina Michał Pęziak spotkali się z panią Jadwigą Stróżykiewicz. W tym roku barcińska poetka świętuje 25-lecie pracy twórczej. Z okazji jubileuszu barcińscy samorządowcy podziękowali pani Jadwidze za popularyzację bogactwa języka polskiego i wartości wyrażanych poezją oraz wyrazili uznanie za pracę i dorobek artystyczny od poetyckiego debiutu tomikiem „Eden w innej bajce” po dzień dzisiejszy i wiersze zebrane w książce „Ułaskawiona drwina”. Poetka jest znaną obserwatorką otaczającego świata, ułatwiającą czytelnikom jego zrozumienie i dającą „radość czytania”.

 

Pani Jadwiga Stróżykiewicz urodziła się w 1944 roku na tzw. wojennym wygnaniu w Radomyślu Wielkim. Jest poetką od 1963 roku. Jej pierwszą pasją jest fryzjerstwo. Naukę zawodu pobierała w Łabiszynie. Uzyskała tytuł mistrza i instruktora praktycznej nauki zawodu. W Bydgoszczy ukończyła liceum ogólnokształcące. Poetycko zadebiutowała tomikiem Eden w innej bajce (1992). Kolejne publikacje to: W połowie drogi (1994), Pole widzenia (1995), Puls grzechu (1997), Obrzędy plemienne (2000), Godziny przedliczbowe (2007) i Wielbłąd przemieszcza horyzont (2012). Ponadto publikowała na łamach prasy i w wydawnictwach zbiorowych. Wyróżniana w ogólnopolskich konkursach. Jest członkiem Społecznej Kapituły dla nadania Medalu im. Jakuba Wojciechowskiego oraz Kujawsko-Pomorskiego Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury.

 

Promocja najnowszej książki poetyckiej Jadwigi Stróżykiewicz „Ułaskawiona drwina” miała miejsce 23 lutego br. w Salonie Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury  w Bydgoszczy.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ SIĘ