Gmina Barcin

Partnerstwo dla książki
05-07-2017 Administrator www.barcin.pl
grafika

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Barcinie im. Jakuba Wojciechowskiego otrzymała dwie dotacje Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego w ramach programu „Partnerstwo dla książki” na projekty Bądź cool, czytaj! (7500 zł) oraz Podróże małe i duże nie tylko po literaturze (6600 zł). Rządowy program ma na celu poprawę dostępu do książki w jej wszystkich formatach oraz wzmocnienie kulturotwórczej roli księgarń i bibliotek.

 

„Bądź cool, czytaj!” jest projektem adresowanym do dzieci w wieku do 12 lat. Obejmuje działania takie jak warsztaty związane z historia pisma i powstaniem książki, warsztaty czerpania papieru, literackie, ilustratorskie i stolarskie (wykonanie półki na książki), wizyta w drukarni, happening czytelniczy, festyn i konkurs fotograficzny.

 

„Podróże małe i duże nie tylko po literaturze” to projekt adresowany do wszystkich grup wiekowych. Zadanie zakłada przeprowadzenie spotkań z piszącymi podróżnikami, warsztatów fotograficznych i dziennikarskich, kursu korzystania z nowoczesnych technologii, w tym książek elektronicznych, a także quizu internetowego oraz imprezy czytelniczej promującej nowy Klub Podróżujących Rodzin.

 

Działania dla książki będą realizowane w partnerstwie z Klubem Żeglarskim „Neptun” oraz Stowarzyszeniem „Otwarte umysły” i Towarzystwem Miłośników Miasta i Gminy Barcin. Program „Partnerstwo dla książki” finansowany jest ze środków Funduszu Promocji Kultury za pośrednictwem Instytutu Książki w Krakowie.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ SIĘ