W środę 24 maja 2017 roku na stadionie w Barcinie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego Gimnazjów w Lekkoatletyce przygotowane przez Powiatowego Organizatora Sportu Stefana Fedejko oraz Barciński Ośrodek Sportu i Rekreacji sp. z o.o.
W rywalizacji w konkurencjach technicznych i biegowych wzięli udział uczniowie z Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Barcinie, Gimnazjum nr 2 w Piechcinie, Publicznego Gimnazjum w Gąsawie, Gimnazjum Publicznego im. Mikołaja Kopernika w Rogowie, Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gościeszynie, Gimnazjum Niepublicznego w Bożejewicach, Publicznego Gimnazjum nr 1 im. 750-lecia Miasta Żnina w Żninie, Publicznego Gimnazjum nr 3 w Żninie i Społecznego Gimnazjum im. Armii Krajowej w Żninie. Najlepsi lekkoatleci wywalczyli prawo reprezentowania powiatu żnińskiego na Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Na zakończenie zawodów odbyła się dekoracja zwycięzców. Nagrody wręczał Burmistrz Barcina Michał Pęziak.
Najlepsze wyniki mistrzostw gimnazjalistów w LA:
Rzut dyskiem dziewcząt:
1. Julia Jackowska (Gmina Barcin) – 19,15 m
2. Julia Malinowska (Gmina Barcin) – 18,20 m
3. Martyna Ojczenasz (Gmina Barcin) – 16,00 m
Rzut dyskiem chłopców:
1. Błażej Torba (Gmina Barcin) – 38,5 m
2. Bartosz Maćkowiak (Gmina Barcin) – 36,0 m
3. Patryk Berka (Gmina Rogowo) – 27,5 m
Rzut oszczepem dziewcząt:
1. Adrianna Bartoś (Gmina Barcin) – 20,0 m
2. Julia Jackowska (Gmina Barcin) – 16,70 m
3. Julia Malinowska (Gmina Barcin) – 12,50 m
Rzut oszczepem chłopców:
1. Kacper Broniszewski (Gmina Barcin) – 31,00 m
2. Tomasz Barczyński (Gmina Barcin) – 30,90 m
3. Kacper Benedyczak (Gmina Barcin) – 30,20 m
Pchnięcie kulą dziewcząt:
1. Weronika Pituła (Gmina Żnin) - 9,72 m
2. Angelika Łojewska (Gmina Rogowo) – 8,42 m
3. Klaudia Pawlak (Gmina Barcin) – 8,19 m
Pchnięcie kulą chłopców:
1. Norbert Sobczyk (Gmina Żnin) – 11,34 m
2. Michał Tafelski (Gmina Żnin) – 10,93 m
3. Adrian Hadrysiak (Gmina Żnin) – 10,41 m
Skok w dal dziewcząt:
1. Monika Pieczyńska (Gmina Gąsawa) – 4,44 m
2. Monika Masztalerz (Gmina Żnin) – 4,32 m
3. Marta Jakubowska (Gmina Piechcin) – 3,97 m
Skok w dal chłopców:
1. Hubert Sobyrayski (Gmina Żnin) – 5,40 m
2. Borys Skowroński (Gmina Barcin) – 5,37 m
3. Hubert Chareński (Gmina Żnin) – 5,13 m
Skok wzwyż dziewcząt:
1. Weronika Kui (Gmina Żnin) – 1,50 m
2. Aleksandra Lasecka (Gmina Gąsawa) – 1,20 m
3. Gabriela Stachowiak (Gmina Rogowo) – 1,15 m
Skok wzwyż chłopców:
1. Mikołaj Jabłkowski (Gmina Barcin) – 1,70 m
2. Mateusz Rutkowski (Gmina Żnin) – 1,54 m
3. Dawid Elmann (Gmina Gąsawa) – 1, 45 m
Bieg na 100 metrów dziewcząt:
1. Monika Pieczyńska (Gmina Gąsawa) – 13,28 s.
2. Jagoda Pawlak (Gmina Barcin) – 13,68 s.
3. Monika Masztalerz (Gmina Żnin) – 13,96 s.
Bieg na 100 metrów chłopców:
1. Krystian Zubel (Gmina Żnin) – 11,36 s.
2. Kacper Smyk (Gmina Barcin) – 11,86 s.
3. Kamil Sudak (Gmina Żnin) – 12,08 s.
Bieg na 300 metrów dziewcząt:
1. Klaudia Pawlak (Gmina Barcin) – 48,14 s.
2. Małgorzata Plewa (Gmina Rogowo) – 49,18 s.
3. Zofia Płowczyk (Gmina Żnin) – 50,65 s.
Bieg na 300 metrów chłopców:
1. Kacper Broniszewski (Gmina Barcin) – 37,95 s.
2. Mateusz Rutkowski (Gmina Żnin) – 40,66 s.
3. Mikołaj Mórawski (Gmina Barcin) – 41,25 s.
Bieg na 800 metrów dziewcząt:
1. Natalia Kozera (Gmina Żnin) – 2,42.64 min.
2. Zofia Kanarkowska (Gmina Żnin) – 2,48.45 min.
3. Weronika Sparniak (Gmina Rogowo) – 2,50.48 min
Bieg na 1500 metrów chłopców:
1. Kacper Rąbkowski (Gmina Żnin) – 4,39.28 min
2. Dariusz Kruszyna (Gmina Barcin) – 4,56.63 min
3. Dawid Franczak (Gmina Gąsawa) – 5,02.57 min