Gmina Barcin

Konkurs wiedzy o samorządzie 2017
07-03-2017 Administrator www.barcin.pl
grafika

We wtorek 7 marca br. Zastępca Burmistrza Barcina Lidia Kowal, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Teresa Wilk i Skarbnik Gminy Bernadeta Chojnacka przeprowadziły etap gminny konkursu „Wiedzy o samorządzie terytorialnym”. Organizację konkursu zarządził i skład komisji konkursowej określił Burmistrz Barcina Michał Pęziak. Celem konkursu jest przybliżenie uczniom zasad funkcjonowania samorządów lokalnych oraz pogłębienie i utrwalenie wiedzy o własnym regionie, jego kulturze, historii i geografii. W Urzędzie Miejskim w Barcinie gimnazjaliści zamierzyli się z pisemnym testem złożonym z 40 pytań opracowanych przez inspektora ds. oświaty i kultury Agnieszkę Antczak.

 

Konkurs wiedzy samorządowej wygrała drużyna w składzie Przemysław Kalka, Marta Jakubowska i Julia Gajb (91 pkt./120 pkt.). Drugie miejsce zdobyli Karolina Słowińska,Agata Popielińska i Kornel Nowacki (86 pkt.). Uczniów z Zespołu Publicznych Szkół nr 1 w Piechcinie przygotowała pani Barbara Mróz-Lampka. Trzecie miejsce zajęli Klaudiusz Ciesielski, Agnieszka Butowt i Justyna Kruzel (81 pkt.), a czwarte – Wiktoria Becmer, Julia Maciejewska i Julia Mielcarek (46 pkt.). Uczniów z Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Barcinie przygotowali pan Marek Kaczmarek i pani Ewa Gościńska. Poza konkursem wiedzę sprawdzili Mikołaj Ratajczak, Szymon Smaruj i Filip Andler (75 pkt.). Uczniów z Liceum Ogólnokształcącego w Barcinie prowadzi pan Artur Zamiar.

 

Zwycięska drużyna oraz liderzy zespołów dostali karty prezentowe empik oraz dyplomy. Do wszystkich uczestników trafiły samorządowe zestawy promocyjne. Finał powiatowy z udziałem gimnazjalistów i licealistów odbędzie się w dniach 27 – 28 marca 2017 roku w Starostwie Powiatowym w Żninie.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ SIĘ