Gmina Barcin

Barwienia wody w sieci ciepłowniczej
03-03-2017 Administrator www.barcin.pl
grafika

Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowe „WODBAR” Sp. z o.o. w Barcinie informuje, że w dniach od 6 do 10 marca br. planowane jest przeprowadzenie sprawdzenia szczelności sieci i urządzeń ciepłowniczych u Odbiorców podłączonych do sieci ciepłowniczej na terenie osiedla mieszkaniowego w Barcinie, polegające na dawkowaniu barwnika do wody w sieci ciepłowniczej.

 

Barwienie wody pozwoli na wykrycie ewentualnych nieszczelności wymienników ciepła znajdujących się w węzłach cieplnych zlokalizowanych w budynkach. W przypadku nieszczelności wymiennika, woda sieciowa z wymiennika może przedostawać się do instalacji ciepłej wody użytkowej i wypływać kranem w lokalu użytkownika. Do barwienia wody zostanie użyty barwnik Fluoresceina RM 200 %. Woda sieciowa przybierze barwę zielono-żółtą.

 

Barwnik jest bezpieczny dla zdrowia ludzkiego.

 

Zabarwionej wody nie należy stosować do celów spożywczych, można natomiast  używać wodę do celów sanitarnych. W przypadku zauważenia zmiany koloru ciepłej lub zimnej wody użytkowej prosimy o niezwłoczną informację o zaistniałym fakcie do PPU „WODBAR” Sp. z o.o. Zakład Ciepłowniczy pod nr telefonu 52 383 67 78.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ SIĘ